Zamknij

Dziennikarz znaleziony martwy w mieszkaniu. Policja: to zabójstwo

30.06.2019 08:55
Dziennikarz znaleziony martwy w mieszkaniu. Policja: to zabójstwo
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Gdańska policja w niedzielę zatrzymała 34-letnią kobietę, w związku ze śmiercią dziennikarza Radia Gdańsk. Jego zwłoki zostały znalezione w mieszkaniu w dzielnicy Żabianka w sobotę wieczorem - funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o sprawie około godziny 19.15.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak mówiła w rozmowie z TVP Info Kamila Kamińska, rzeczniczka prasowa komendanta miejskiego policji w Gdańska, na miejsce zgłoszenia w sobotę wieczorem "udała się grupa dochodzeniowo-śledcza i prokurator”.

Zobacz także

- Przesłuchano świadków, dokonano oględzin miejsca. Zatrzymano 34-letnią kobietę. Czyn zakwalifikowano jako zabójstwo – powiedziała dziennikarzom telewizji publicznej. Podkreśliła, że zatrzymana w sprawie nie należy do rodziny zmarłego mężczyzny.

Policja: sprawa  jest prowadzona w kierunku zabójstwa

- W sobotę około godziny 19.15 otrzymaliśmy zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na Żabiance znaleziono zwłoki 49-letniego mężczyzny. Na miejsce udała się ekipa śledcza oraz prokurator. Przed godz. 23 policjanci zatrzymali 34-letnią kobietę. Sprawa jest prowadzona w kierunku zabójstwa – przekazała wcześniej Kamińska w rozmowie z Polską Agencją Prasową. Policja na razie nie ujawnia innych szczegółów sprawy.

Zobacz także

Śmierć dziennikarza Pawła Lucińskiego potwierdziło Radio Gdańsk.

Jak podaje gdańskie radio, był on związany rozgłośnią od 1997 roku.

Zobacz także

"Znany był przede wszystkim z audycji Muzyczna Strefa Radia Gdańsk, w której prezentował wybrane przez siebie utwory. Był skarbnicą wiedzy muzycznej. Na przestrzeni lat relacjonował najważniejsze wydarzenia muzyczne oraz przeprowadzał wywiady z wybitnymi artystami. Był wielkim fanem U2 i The Beatles" - czytamy na stronie internetowej Radia Gdańsk.

 

RadioZET.pl/Radio Gdańsk/PAP/TVP Info