Dziesięć lat znęcał się nad koniem. Zwierzę uratowali mieszkańcy

Redakcja
02.03.2017 21:08
Koń
fot. Pixabay

Z gospodarstwa w Margoninie w województwie dolnośląskim zabrano konia, nad którym znęcał się jego właściciel - informuje na swoich łamach Gazeta Wrocławska. Sprawą ciężkiego losu zwierzęcia zainteresowali się lokalni mieszkańcy.

Blisko dziesięć lat miały trwać męczarnie konia mieszkającego w centrum Margonina. Właściciel zwierzęcia przypominał sobie o nim bardzo rzadko. W końcu jego losem zainteresowali się mieszkańcy miasta, którzy poinformowali o złych warunkach hodowli miejscową Straż Miejską.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Funkcjonariusze przyznają, że w czasie kontroli zauważyć można było wiele nieprawidłowości w traktowaniu konia. Cztery lata temu strażnicy sporządzili notatkę, wedle której zwierzę było mocno wychudzone, głodne i przebywało w strasznych warunkach. Mimo kolejnych interwencji sytuacja nie ulegała poprawie.

Zagłosuj

Czy polskie służby działają skutecznie w sprawach związanych z ochroną zwierząt?

Liczba głosów:

W sprawę zaangażowało się Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Przedstawiciele organizacji nawiązali kontakt z Powiatowym Lekarzem Weterynarii. Kontrola tego organu przyniosła oczekiwany rezultat w postaci decyzji o odebraniu właścicielowi konia. 

O dalszych losach zwierzęcia zadecyduję postępowanie sądowe. TOnZ planuje z własnych pieniędzy zapłacić za transport i paszport dla konia. Pobytu w fundacji i koszty leczenia pokryje z własnego budżetu gmina.

RadioZET.pl/GazetaWrocławska/DG