Zamknij

Dała obcemu plik banknotów. ''Mama kazała jej pomagać potrzebującym''

11.07.2019 11:13
Banknoty
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Policja z Bartoszyc poszukuje dziewczynki, która 1 lipca wręczyła przypadkowemu mężczyźnie plik banknotów. Dziewczynka powiedziała, że robi tak, bo "mama kazała jej pomagać potrzebującym".

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Dziewczynka wręczyła nieznajomemu kilkaset złotych. - Podjechała do obcego mężczyzny rowerem, z plecaka wyjęła pieniądze i dała je. Gdy obdarowany zapytał dziewczynkę, o co chodzi, ta odpowiedziała, że mama kazała jej pomagać potrzebującym i odjechała - powiedziała oficer prasowa policji w Bartoszycach Marta Kabelis. 

Do zdarzenia doszło w okolicach ogródków działkowych w Bartoszycach. Mężczyzna zapewnił policję, że przez dłuższy czas czekał na kogoś dorosłego, komu będzie mógł oddać pieniądze, ale ponieważ nikt nie przyszedł, zaniósł banknoty na policję i opowiedział o zdarzeniu.

Od tamtej pory szukamy dziewczynki i jej rodziców. Niestety bezskutecznie. Mamy nadzieję, że nagłośnienie sprawy pomoże w dotarciu do właścicieli pieniędzy

Marta Kabelis

Mężczyzna, który otrzymał pieniądze opisał dziewczynkę jako szczupłą ciemną blondynkę w różowej bluzie. Rower, którym się poruszała, był koloru zielonego i miał z przodu koszyczek. Policja ma nagrania z monitoringu, na którym widać postać dziewczynki jadącej rowerem.

Zobacz także

Wszyscy, którzy mogą znać dziewczynkę lub jej rodziców proszeni są o kontakt z bartoszycką policją.

RadioZET.pl/PAP