Zamknij

Dziewczynka postrzelona na boisku szkolnym metalowymi kulkami. Policja szuka sprawcy

06.05.2022 13:16

W Poznaniu na boisku szkolnym została postrzelona metalowymi kulkami kilkuletnia dziewczynka. Do zdarzenia doszło w czwartek w godzinach przedpołudniowych. Sprawcy poszukuje policja.

Boisko szkolne do koszykówki
fot. Leszek Kowalski/REPORTER (Zdjęcie ilustracyjne)

Do zdarzenia doszło w czwartek w Poznaniu na boisku szkolnym na osiedlu Lecha. - Dziewczynka przebywała na boisku szkolnym wraz z grupą innych dzieci pod opieką pedagogów.

- W pewnym momencie poczuła ból w klatce piersiowej - powiedziała mł. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji. Natychmiast została jej udzielona pomoc, a następnie została zabrana do szpitala. Na szczęście obrażenia okazały się niegroźne i dziewczynka ze szpitala pojechała z rodzicami do domu – podkreśliła Mróz.

Poznań. Dziewczynka metalowymi kulkami

Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że dziewczynka została najpewniej postrzelona metalowymi kulkami, które zabezpieczono na miejscu zdarzenia. - Apelujemy też do wszystkich osób, które wczoraj w godzinach przedpołudniowych, szczególnie miedzy 10 a 12, być może widziały w rejonie szkoły podejrzanie zachowujące się osoby. Każdy taki sygnał i każdą taką informację sprawdzimy i zweryfikujemy, być może pomoże nam to ustalić, namierzyć i zatrzymać sprawcę lub sprawców tego zdarzenia – powiedziała policjantka.