Policjanci rozbili narkotykowo-prostytucyjne imperium. Spektakularna akcja CBŚP [WIDEO]

Redakcja
26.03.2018 12:59
Akcja CBSP
fot. Policja

Dziewięć osób oskarżyła krakowska Prokuratura Okręgowa o ułatwianie prostytucji (kuplerstwo) i czerpanie z tego korzyści (sutenerstwo) oraz o wprowadzanie do obrotu narkotyków. Pięć z nich zadeklarowało chęć dobrowolnego poddania się karze —– poinformowała w poniedziałek prokuratura.

Śledztwo dotyczyło działalności w Krakowie i innych miejscowościach Małopolski zorganizowanej grupy przestępczej produkującej i wprowadzającej do obrotu znaczne ilości środków odurzających, w szczególności marihuany i amfetaminy, oraz dokonujących przestępstw związanych z handlem ludźmi.

Narkotyki i handel ludźmi

Zagłosuj

Czy polska policja jest skuteczna?

Liczba głosów:

Jak poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie, prok. Janusz Hnatko, grupa działała od listopada 2015 roku do 9 kwietnia 2016 roku. Według ustaleń prokuratury Tadeusz C. i Grzegorz L., wykorzystując krytyczne położenie Anety S. polegające na braku pieniędzy, „kupili” ją od Dawida K. i Krzysztofa G. za 2 tys. zł, a następnie przyjęli do pracy jako prostytutkę w prowadzonej przez siebie i inne, nieustalone osoby, agencji towarzyskiej. Agencja znajdowała się w mieszkaniu wynajętym do tego celu przez Justynę G. na jednym z krakowskich osiedli.

zet2

Zdaniem prokuratury Tadeusz C. i Grzegorz L. „ułatwiali kobiecie uprawianie prostytucji poprzez przyjęcie jej do pracy w charakterze prostytutki”, wynajęcie fotografa i umieszczanie jej zdjęć na portalu erotycznym. Czerpali także korzyści majątkowe z uprawiania przez tę i inne kobiety prostytucji.

Z ustaleń wynika także, że Dawid K. i Krzysztof G. uczestniczyli we wprowadzaniu do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych w Oświęcimiu. Narkotyki przekazywali Annie B., Ireneuszowi D. i Damianowi C, którzy z kolei przekazywali je kolejnym, nieustalonym osobom.

W śledztwie Tadeusz C. i Grzegorz L. usłyszeli zarzuty handlu ludźmi, a także ułatwiania kobietom uprawiania prostytucji i czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji. Prokuratura zarzuciła im ponadto uprawę krzewów konopi, z których można było uzyskać znaczne ilości środków odurzających.

Pięcioro przyznało się do zarzutów

zet4

Dawid K. i Krzysztof G. również usłyszeli zarzuty handlu ludźmi, a także wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych i innych.

Natomiast Justynie G. zarzucono ułatwianie uprawiania prostytucji, a Annie B., Ireneuszowi D. i Damianowi C. — wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Sławomirowi R. zarzuca się posiadanie substancji psychotropowych.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego Prokuratura Okręgowa w Krakowie skierowała do Sądu Okręgowego w Krakowie akt oskarżenia przeciwko tym osobom.

Pięcioro oskarżonych przyznało się do zarzutów, złożyło wyjaśnienia i zadeklarowało chęć dobrowolnego poddania się karze. Dlatego po ustaleniu wymiaru kar prokurator dołączył do aktu oskarżenia wniosek o wydanie wobec tych osób wyroku bez przeprowadzania procesu.

Za zarzucane Tadeuszowi C., Grzegorzowi L., Dawidowi K. i Krzysztofowi G. przestępstwa grozi od 3 do 15 lat pozbawienia wolności — poinformowała prokuratura.

RadioZET.pl/PAP/maal