Zamknij

Stado dzików na terenie przedszkola. Jeden odyniec był bardzo agresywny

02.12.2019 10:47
Dziki
fot. Straż Miejska Miasta Poznania Facebook

Stado dziesięciu dzików wtargnęło dziś o poranku na teren jednego z przedszkoli w Poznaniu. Jeden z odyńców był szczególnie agresywny. Sytuację udało się jednak opanować – przekazała tamtejsza straż miejska. Dziki samodzielnie opuściły teren przedszkola.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Dziki wywołały dziś w Poznaniu ogromny chaos. Widok dla rodziców, odprowadzających swoje pociechy, zapadnie im na długo w pamięć.

Straż Miejska otrzymała zgłoszenie o niecodziennych gościach ok. 7 rano. Na terenie ogródka przy przedszkolu przy al. Tysiąclecia hasało dziesięć dzików. Na miejsce udał się oddział ekopatrolu straży miejskiej. Mundurowi nie bez problemu odłowili zwierzęta – jeden z odyńców był wyjątkowo agresywny.

Zobacz także

Przed kilkunastoma minutami, oficer dyżurny przyjął interwencję, że na teren ogródka przedszkolnego na osiedlu Tysiąclecia - Biały Orzeł - wtargnęło około 10 sztuk dzików. Jeden z nich - odyniec był bardzo agresywny

Straż Miejska w Poznaniu, poniedziałkowy poranek

Ze względu na bezpieczeństwo dzieci na miejsce skierowano trzy patrole straży miejskiej.

Jak informował po godz. 10 „Głos Wielkopolski” dziki dobrowolnie opuściły teren przedszkola udając się do pobliskiego lasku. Sytuację wciąż monitorują miejskie służby.

Wieczorem będziemy podejmować adekwatne do sytuacji działania. Obecnie sytuacja jest opanowana, dziki opuściły przedszkole. Obyło się bez naszej interwencji i ewentualnego wypłaszania, które mogłoby tylko pogorszyć sytuację

Maciej Kubiak, z Centrum Zarządzania Kryzysowego, Głos Wielkopolski

RadioZET.pl/PAP/„Głos Wielkopolski”