Zaginęła starsza kobieta. Cierpi na demencję, może potrzebować pomocy

10.11.2019 21:11
Zaginęła starsza kobieta. Cierpi na demencję, może potrzebować pomocy
fot. mazowiecka.policja.gov.pl

Zaginęła 89-letnia Janina Lesiak z Dziurkowa w województwie mazowieckim – informują policjanci w Komendy Powiatowej Policji w Lipsku. Starsza kobieta wyszła z domu 23 października i do tej pory do niego nie wróciła, nie nawiązała również kontaktu z bliskimi. Pani Janina cierpi na początki demencji starczej i może potrzebować pilnej pomocy medycznej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pani Janina Lesiak opuściła swoje miejsce zamieszkania 23 października bieżącego roku. Jak informuje rodzina zaginionej, mieszkanka Dziurkowa porusza się o kulach i ma początki demencji starczej, w związku z czym może potrzebować pilnej pomocy.

Zobacz także

Pani Janina wyszła z domu pod nieobecność innych domowników, około godziny 8.00 rano. Jak również informują bliscy poszukiwanej, kobieta prawdopodobnie udała się na spacer, nie uprzedzając o tym nikogo.

Zobacz także

89-latka nie ma przy sobie telefonu komórkowego ani dokumentów.

Rysopis zaginionej

Pani Janina Lesiak ma 89 lat i około 145 centymetrów wzrostu. Ma szczupłą, drobną budowę ciała, piwne oczy i siwe włosy. Jej znakiem szczególnym jest pozostała po operacji blizna, widoczna na lewym kolanie. Zaginiona posiada również aparat słuchowy na lewym uchu.

W chwili zaginięcia, miała na sobie granatowe, dresowe spodnie, kurtkę w kolorze piaskowym oraz beżowy beret z angory. Kobieta poruszała się o kulach.

Zobacz także

Poniżej, publikujemy zdjęcie zaginionej 89-latki.

panijaninalesiak

fot. mazowiecka.policja.gov.pl

Policja i rodzina apelują o pomoc

"Zaginęła moja babcia Janina Lesiak lat 89, porusza się o kulach. Obecnie przebywała u swojej córki w Dziurkowie. Wyszła z domu około 8:00 rano. Widziano ją około godz. 17:00 w Solcu nad Wisłą, szuka ją Policja. Ktokolwiek ją widział proszę o kontakt pod numer tel. 530 379 116 lub 791 979 415 lub na Policję" – apelowała na Facebooku wnuczka pani Janiny.

Wszystkie osoby, które w ostatnim czasie widziały panią Janinę Lesiak, proszone są o natychmiastowy kontakt z Komendą Powiatową Policji w Lipsku lub z najbliższą jednostką policji.

 

RadioZET/mazowiecka.policja.gov/Fundacja ITAKA