Zamknij

Brak edukacji antydyskryminacyjnej w szkołach? Nowy pomysł MEN

Redakcja
05.07.2017 08:57
Brak edukacji antydyskryminacyjnej w szkołach? Nowy pomysł MEN
fot. Dawid Żuchowicz/Agencja Gazeta

Niepewna przyszłość edukacji antydyskryminacyjnej w szkołach. Ministerstwo Edukacji Narodowej rozważa wycofanie funduszy dla recenzentów, którzy do tej pory kontrolowali podręczniki pod kątem treści równościowych. 

Nowe wymagania wobec placówek edukacyjnych zostały przygotowane przez MEN i poddane pod konsultacje społeczne. "Nasz Dziennik" informuje, że w projekcie nie ma słowa o edukacji antydyskryminacyjnej. Prawicowa gazeta pomysłowi przyklaskuje mówiąc, z jaką "deprawacją" wiązała się edukacja pod kątem równościowym podając za przykład mówienie o związkach jednopłciowych.

Teraz pod projektem rozporządzenia potrzebny jest jeszcze podpis minister Anny Zalewskiej. 

Modyfikacje dotyczą ram edukacji w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. W części dotyczącej kształtowania postaw i respektowania norm społecznych, usunięto frazę: „w szkole lub placówce są realizowane działania antydyskryminacyjne obejmujące całą społeczność szkoły lub placówki”. Zamiast tego po raz kolejny podkreślono wagę patriotyzmu. Kluczowe w szkole ma być bowiem: „kształtowanie postaw patriotycznych, obywatelskich, poczucia tożsamości, świadomości narodowej i kulturowej”.

RadioZET.pl/Nasz Dziennik/KM