Zamknij

Radni PO i PiS zgodnie przeciwko edukacji seksualnej w Słupsku. Robert Biedroń rozczarowany

Redakcja
31.01.2018 14:47

Nie będzie autorskiego programu edukacji seksualnej w szkołach w Słupsku. Robert Biedroń nie krył rozczarowania decyzją radnych. 

Radni PO i PiS zgodnie przeciwko edukacji seksualnej w Słupsku. Robert Biedroń rozczarowany
fot. Mieczysław Michalak/Agencja Gazeta

 

„Edukacji seksualnej w słupskich szkołach też nie będzie” — napisał na Twitterze prezydent Słupska, Robert Biedroń. 

Zobacz także

Rober Biedroń jest zwolennikiem rozwiązania, aby to samorządy mogły przygotowywać autorskie programy edukacji seksualnej w szkołach. Przygotował projekt, który zakładał, że edukacja seksualna w Słupsku odbywałaby się na zajęciach dodatkowych i była prowadzona przez ekspertów z organizacji samorządowych. 

Projekt jednak przepadł. Za jego odrzuceniem głosowali wspólnie radni PiS i PO. Radni od początku zwracali uwagę, że uchwała o słupskim programie edukacji seksualnej została napisana na kolanie i nie została poddana żadnym konsultacjom. Z tego powodu PO i PiS nie były w stanie jej zaakceptować. Jeśli chodzi o darmowe bilety dla uczniów, to w projekcie uchwały chodziło jedynie o zgodę na przystąpienie do prac nad tą inicjatywą. Zgodę, którą prezydent już dostał od komisji finansów. Radni uznali więc, że nie będą głosować nad uchwałą, która ich zdaniem była PR-ową zagrywką Biedronia.

RadioZET.pl/mba, KM