Zamknij

Nie żyje Edward Mikołajczyk. Dziennikarz prowadził ''Studio 2''

09.09.2020 08:51
Znicz
fot. East News/Zbyszek Kaczmarek

Edward Mikołajczyk nie żyje . Znany dziennikarz zmarł we wtorek, 8 września w wieku 80 lat. Edward Mikołajczyk był znany m.in. z programu "Studio 2" oraz "Wszystko za wszystko".

Edward Mikołajczyk nie żyje. Dziennikarz 18 października 2002 roku postanowieniem Prezydenta RP w uznaniu za wybitne zasługi dla Telewizji Polskiej został odznaczony Krzyżem Oficerskim Odrodzenia Polski — przekazał serwis czecho.pl.

Nie żyje Edward Mikołajczyk. Dziennikarz miał 80 lat

Edward Mikołajczyk urodził się 28 października 1940 roku w Czechowicach. Ukończył Wydział Filologiczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Studiował także na Zaocznym Wyższym Studium Zawodowym Realizacji Telewizyjnych Programów Dziennikarskich Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Zobacz także

Edward Mikołajczyk razem z Bożeną Walter, Tadeuszem Sznukiem i Tomaszem Hopferem współprowadził w latach 70. "Studio 2". Była to cykliczna audycja transmitowana na antenie Telewizji Polskiej. Mikołajczyk był także jednym z autorów programu "Wszystko za Wszystko".

Zobacz także

Dziennikarz pracował także w służbie dyplomatycznej w Jugosławii i był rzecznikiem prasowym Polskiego Związku Piłki Nożnej. Edward Mikołajczyk pracował także w Biurze Programowym TVP S.A i pisał felietony w tygodniku "Przegląd".

RadioZET.pl/czecho.pl