Zamknij

Zmarła Edyta Bieńczak, dziennikarka RMF FM. Miała 37 lat

Redakcja
30.09.2021 11:20
Edyta Bieńczak nie żyje
fot. RMF FM

Zmarła Edyta Bieńczak, dziennikarka RMF FM. Ze stacją związana była od września 2008 roku. Pełniła funkcję wydawczyni w portalu RMF24.pl i "Faktach RMF FM". Miała 37 lat. "Precyzyjna, konkretna, mądra - chcieliśmy ją mieć w zespole" - czytamy we wspomnieniach dziennikarzy.

Edyta Bieńczak nie żyje, miała 37 lat. O śmierci dziennikarki poinformowało Radio RMF FM. "Edyta trafiła do RMF FM w 2008 roku. Radio uruchamiało wówczas program stażowy i o miejsce w nim starało się wielu młodych ludzi. Edyta ten wyścig wygrała, była najlepsza" - czytamy na stronie rmf24.pl.

"Wielokrotnie dawała nam odczuć, że radio jest jej drugim domem. Była pracowita, dokładna, stawiała na swoim, potrafiła znaleźć najmniejszy błąd. Także u siebie. Była podporą zespołu, dyżur z nią stawał się o połowę lżejszy. Lubiła trudne tematy i wyzwania. Ważyła każde słowo, była niezwykle precyzyjna, a z planu musiał być zrealizowany każdy punkt" - wspomina stacja.

Nie żyje Edyta Bieńczak, dziennikarka RMF FM. Miała 37 lat

"Tym razem nie zdążyła. Odeszła. Zdecydowanie za wcześnie. I zbyt nagle. Większość z nas pożegnała ją zwykłym: Cześć, do jutra. Do zobaczenia. Nikt z nas nie przypuszczał, że tego jutra z Edytą już nie będzie. Że nie przyjdzie do newsroomu, nie obniży temperatury w klimatyzacji i nie otworzy okna" - czytamy.

Edyta Bieńczak z RMF FM była związana od 13 lat. Pełniła funkcję wydawczyni w portalu RMF24.pl i „Faktach RMF FM”.

RadioZET.pl/ Wirtualne Media/ rmf24.pl