Zamknij

Egzamin gimnazjalny 2017: historia i WOS - co było? [PYTANIA]

Redakcja
19.04.2017 10:56
Egzamin gimnazjalny 2017 historia i wos co było
fot. EAST NEWS

Zakończył się egzamin z historii i WOS-u, czyli pierwszy test gimnazjalny 2017 w części humanistycznej. Co na nim było? Pierwsze informacje od gimnazjalistów.

Co było na egzaminie gimnazjalnym z historii i WOS-u? O godzinie 10.00 egzamin w tej części został zakończony, a już teraz w sieci zdający dzielą się informacjami o pytaniach. Jak zwykle pojawiają się też opinie o tym, czy było trudno.

Nie ma jeszcze żadnych oficjalnych komunikatów o tym, co było na teście z historii i WOS-u, ale jakie były pytania, albo przynajmniej z czym były związane, już można wnioskować z tego, co gimnazjaliści piszą w sieci.

Egzamin gimnazjalny 2017: historia i WOS - arkusze i odpowiedzi

Prawdopodobnie było pytanie, dotyczące powstań. Być może chodziło o dopasowanie daty do powstania, lub podanie daty.

W innych pytaniach z zakresu historii pojawili się władcy Polski - prawdopodobnie należało uporządkować ich według dat panowania.

Z kolei wśród pytań z wiedzy o społeczeństwie jedno z pytań dotyczyło demokracji pośredniej i bezpośredniej. W innym pojawiła się szara strefa.

Były też pytania o: kierunki świata, starożytny Rzym i Grecję, czy dawne stroje.

Wśród zdających pojawiają się różne opinie na temat trudności egzaminu gimnazjalnego 2017 z historii i WOS-u. Jedni cieszą się, że poszło im dobrze, inni - załamują ręce.

Jakie dokładnie pytania były na tym egzaminie, dowiemy się tuż po godzinie 12.00. Arkusze i odpowiedzi z historii i WOS-u znajdziecie na stronie RadioZET.pl.

RadioZET.pl/SA