Egzamin gimnazjalny 2017: WYNIKI ONLINE - kiedy i jak je sprawdzić?

Redakcja
19.04.2017 12:18
Egzamin gimnazjalny 2017 wyniki online
fot. EAST NEWS

Kiedy wyniki egzaminu gimnazjalnego 2017? Online CKE opublikuje je dokładnie 16 czerwca. O której godzinie, jak je sprawdzić i kiedy trafią do szkół? Oto najważniejsze informacje.

Egzamin gimnazjalny 2017: wyniki - kiedy będą? To pytanie zadają sobie uczniowie klas trzecich gimnazjum, którzy 19 kwietnia rozpoczęli zdawanie testu kończącego naukę na tym etapie. Na pierwszy ogień poszła historia i WOS, a następnie język polski. Te dwa egzaminy składały się na część humanistyczną.

Kolejny egzamin, w części matematyczno-przyrodniczej, odbył się 20.04, a 21.04. uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z języka obcego nowożytnego. Arkusze i odpowiedzi do poszczególnych części testu gimnazjalnego w sieci publikowane były wkrótce po ich zakończeniu. Dzięki temu uczniowie mogli sprawdzić, jak poszedł im ten ważny sprawdzian. Jednak na oficjalne wyniki egzaminu gimnazjalnego 2017 przyjdzie im poczekać kilka tygodni.

Co ważne, powtórka egzaminu gimnazjalnego dla poprawy wyniku nie jest możliwa. To, jak poszedł egzamin i jaki będzie jego wynik, zadecyduje o przyjęciu ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej.

Wyniki egzaminu gimnazjalnego online - kiedy i jak je sprawdzić?

Zgodnie z harmonogramem CKE wyniki egzaminu gimnazjalnego 2017 w internecie pojawią się 16 czerwca. Dostępne będą na stronach internetowych poszczególnych OKE tuż po północy. Aby je sprawdzić, należy:

1) wejść na stronę Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, lub bezpośrednio w sieci wyszukać "panel ucznia" w odpowiedniej OKE - np. wpisując w wyszukiwarkę "OKE Warszawa panel ucznia"

2) po wejściu na stronę pojawi się prośba o podanie loginu i hasła.

3) Login to numer PESEL, natomiast hasło każdy z uczniów otrzymał w szkole. Uwaga - w przypadku zgubienia hasła należy zwrócić się do szkoły po nowe.

4) Po wpisaniu potrzebnych danych uzyskamy dostęp do wyników egzaminu gimnazjalnego 2017 online.

Ci, którzy nie będą sprawdzać wyników w sieci, mogą to zrobić 16.06. w szkole, od godziny 10.00.

Wyniki i zaświadczenia o zdanym egzaminie zostaną przekazane do szkół 23.06.

RadioZET.pl/SA