Zamknij

Egzamin gimnazjalny 2017: logowanie do panelu OKE

Redakcja
20.04.2017 14:23
Egzamin gimnazjalny 2017: logowanie CKE
fot. EAST NEWS

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2017 online w panelu OKE dostępne będą 16 czerwca. Jak się zalogować i jak sprawdzić wynik przez internet? Oto nasze wskazówki.

Ponad 350 tysięcy gimnazjalistów, którzy w dniach 19-21 kwietnia podeszli do egzaminów gimnazjalnych, kończących naukę na tym poziomie, oczekuje na wyniki. Najwcześniej będzie można je sprawdzić w internecie, na stronach Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych.

Egzamin gimnazjalny - wyniki online: kiedy i o której?

Data publikacji wyników egzaminu w sieci oraz przesłania ich do szkół jest ta sama: 16 czerwca. Jednak w placówkach oświatowych o tym, jak komu poszło, uczniowie dowiedzą się dopiero o godzinie 10.00. Natomiast wyniki testów gimnazjalnych online dostępne będą prawdopodobnie tuż po północy. Dla tych, którzy chcą jak najszybciej sprawdzić, jak zdali, przygotowaliśmy krótki poradnik o tym, jak zalogować się do panelu OKE i sprawdzić swój wynik egzaminu.

Logowanie do panelu OKE - jak to zrobić?

Sprawdzenie wyników w sieci jest bardzo proste i wymaga tylko kilku kroków.

Najpierw należy wejść na stronę panelu ucznia w serwisie odpowiedniego OKE (można to zrobić też bezpośrednio w sieci, wpisując w wyszukiwarkę np. "OKE Warszawa panel ucznia"). Następnie, kiedy pojawi się prośba o podanie loginu i hasła, wpisujemy: login - czyli numer PESEL, oraz hasło, które każdy z uczniów otrzymał w szkole. Uwaga - w przypadku zgubienia hasła należy zwrócić się do szkoły po nowe. Po wykonaniu tych czynności uzyskamy dostęp do wyników egzaminu gimnazjalnego 2017 online.

Warto pamiętać, że tuż po opublikowaniu wyników egzaminu w sieci, strony OKE mogą być przeciążone i nie będą szybko się ładować. Ci, którzy nie chcą czekać do północy, albo nie mają tyle cierpliwości, by czekać na załadowanie wyników, sprawdzą je rano - w szkołach.

RadioZET.pl/SA