Zamknij

CKE komentuje wyniki egzaminu gimnazjalnego [WIDEO]

Redakcja
15.06.2018 13:34
Egzamin
fot. Piotr Mecik/East News

W piątek Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wstępne informacje o wynikach egzaminu gimnazjalnego. - Najlepiej, już od lat, wypadają egzaminy z języków obcych na poziomie podstawowym  - mówi dyrektor CKE, Marcin Smolik.

68 proc. z języka polskiego i 52 proc. z matematyki, to średnie wyniki uczniów, którzy przystąpili do egzaminu gimnazjalnego. Za zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie uzyskali oni średnio 59 proc., a z przedmiotów przyrodniczych 56. proc.

Gimnazjaliści musieli również wziąć udział w egzaminie z języka obcego, który przeprowadzany był na dwóch poziomach: podstawowym i rozszerzonym. Średni wynik uzyskany przez uczniów z języka angielskiego na poziomie podstawowym to 68 proc., z języka niemieckiego - 52 proc., z języka rosyjskiego - 61 proc., z języka francuskiego - 70 proc., z języka hiszpańskiego - 70 proc., z języka włoskiego - 59 proc.

Egzamin gimnazjalny 2018: WYNIKI. Kiedy, gdzie i jak sprawdzić?

Na poziomie rozszerzonym średnie wyniki z egzaminów z języków obcych, to 52 proc. z języka angielskiego, 42 proc. z języka niemieckiego, 48 proc. z języka rosyjskiego, 78 proc. z języka francuskiego, 78 proc. z języka hiszpańskiego, 78 proc. z języka włoskiego.

- Egzamin wypadł podobnie jak w latach ubiegłych.  Nie widzimy żadnych niepokojących sygnałów, które wskazywałyby, że coś złego się zadziało - komentuje Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. - Najlepiej, już od lat, wypadają egzaminy z języków obcych na poziomie podstawowym. Trochę słabiej egzaminy z języka polskiego i historii. Najsłabiej (...) matematyka i przedmioty przyrodnicze - dodaje Smolik.

Przypomnijmy, że wynik egzaminu gimnazjalnego ma znaczenie przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

RadioZET.pl/SN