Zamknij

Zmiany w testach na prawo jazdy. Pojawiło się ponad 200 nowych pytań

13.05.2020 09:34
Egzamin na prawo jazdy
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Na teście dla kandydatów na kierowców mogą paść pytania o tzw. jazdę na suwak. W sumie w egzaminie teoretycznym na prawo jazdy pojawiło się ponad 200 nowych pytań - pisze środowa "Rzeczpospolita".

W egzaminie teoretycznym na prawo jazdy pojawiło się ponad 200 nowych pytań: 39 dotyczy tworzenia tzw. korytarza życia i jazdy na suwak, a 177 odnosi się do innych zagadnień (pieszych, pierwszeństwa, sygnalizacji świetlnej)" - czytamy w środę w "Rzeczpospolitej".

Dziennik przypomina, że przepisy regulujące tzw. korytarz życia i jazdę na suwak weszły w życie 6 grudnia 2019 r. Zapowiedziano wówczas uzupełnienie bazy pytań.

Nowe pytania w testach na prawo jazdy

Na uzupełnienie wiedzy było ponad pięć miesięcy. Tyle dał minister infrastruktury, zanim wprowadził zmiany.

Na 11 maja baza publikowana na stronach Ministerstwa Infrastruktury obejmuje 3270 pytań. Część teoretyczna egzaminu państwowego (trwa 25 minut) obejmuje 20 pytań z wiedzy podstawowej i 12 z wiedzy specjalistycznej odpowiedniej dla kategorii prawa jazdy

- czytamy.

Zobacz także

Jak podaje "Rzeczpospolita", każde pytanie zawiera tylko jedną prawidłową odpowiedź. Obowiązują różne "wartości" pytań – od 3 punktów za odpowiedź na pytanie o wysokim znaczeniu dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, po 1 punkt za pytanie o niskim znaczeniu dla bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego.

Maksymalnie można uzyskać 74 punkty. Aby zdać egzamin teoretyczny, trzeba zdobyć ich co najmniej 68.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Rzeczpospolita/PAP