Była nietrzeźwa, egzaminowała na prawo jazdy. Pracownica WORD w Szczecinie z zarzutami

Redakcja
13.03.2017 14:35
Nauka jazdy
fot. East News

Wydział Transportu Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie oceni, czy egzaminy na prawo jazdy przeprowadzane przez nietrzeźwą egzaminatorkę są ważne. Chodzi o 5 osób, które zdawały tego dnia u kobiety w szczecińskim WORD-zie. Kobieta już zrezygnowała z pracy, usłyszała też zarzuty.

O sprawie jako pierwszy poinformował Onet.pl. Chodzi o incydent, który miał miejsce w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Szczecinie. Jeden z egzaminowanych wyczuł od pracownicy przeprowadzającej testy woń alkoholu, o czym zawiadomił policję. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce i przebadali kobietę, okazało się, że faktycznie miała we krwi 0,3 promila alkoholu.

Zatrzymano jej prawo jazdy, usłyszała też zarzuty prowadzenia po pijanemu. 41-latka - która w międzyczasie zrezygnowała z pracy - tłumaczy, że dzień wcześniej piła wino i nie spodziewała się, że może być jeszcze pod wpływem.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

- Ta pani pracowała u nas od ośmiu lat, nigdy nie było żadnych problemów - przyznaje w rozmowie z portalem dyrektor WORD w Szczecinie, Cezary Tkaczyk. I zaraz dodaje: - To bardzo nieprzyjemna sytuacja zarówno dla nas, jak i dla samej egzaminatorki, której zwyczajnie po ludzku jest wstyd.

Kobieta egzaminowała tego dnia 5 osób - dwie z nich zdały, a trzy oblały. Teraz Wydział Transportu szczecińskiego Urzędu Marszałkowskiego zadecyduje, czy egzaminy - które były zresztą rejestrowane - zostaną powtórzone. Według dyrektora WORD-u, powinno to mieć miejsce tylko w przypadku osób, które nie zaliczyły testów.

RadioZET.pl/Onet.pl/MG/MP