Zamknij

Eksperci: zamiast zakazu handlu w niedzielę, dajmy pracownikom 2 dni wolnego

Redakcja
12.10.2017 15:01
Eksperci: zamiast zakazu handlu w niedzielę, dajmy pracownikom 2 dni wolnego
fot. Archiwum RadioZET.pl

Projekt ustawy zakazującej handlu w niedzielę trafił do Sejmu. Pojawiają się głosy jego przeciwników. Przedstawiciele Forum Obywatelskiego Rozwoju proponują, aby zamiast zakazywać handlu w niedzielę, nałożyć na pracodawców obowiązek zapewnienia pracownikowi dwóch wolnych dni w tygodniu.

Zagłosuj

Popierasz zakaz handlu w niedzielę?

Liczba głosów:

Pomysł nałożenia dwóch wolnych dni w tygodniu zdaniem przedstawicieli FOR-u jest sprawiedliwe. – Takie rozwiązanie traktowałoby wszystkich pracowników równo – mówią przedstawiciele forum.

Zastąpienie pomysłu NSZZ "Solidarność"

Rządowy pomysł eksperci z FOR-u chcieliby zastąpić swoim rozwiązaniem. – Deklarowany cel proponowanej prze PiS ostatniej wersji zakazu, zapewnienia dwóch wolnych niedziel pracownikom handlu, można osiągnąć nie wyrządzając szkód, nie ograniczając wolności konsumentów i nie tworząc zagrożenia zwolnieniami. Można wpisać do kodeksu pracy obowiązek zapewnienia pracownikom dwóch wolnych niedziel w miesiącu – mówi Rafał Trzeciakowski w rozmowie z „Super Expressem”.

Przeciwnicy zakazu handlu w niedzielę tłumaczą, że ustawa ta uderzy w pracowników, którzy dorabiają sobie w weekendy. Zgodnie z projektem autorstwa NSZZ „Solidarność", nie będą mogli pracować w co drugą niedzielę w miesiącu.

Zobacz także

RadioZET.pl/Se.pl/PAP/strz