Zamknij

Eksplozja niewybuchu w Czarnowie. Nie żyje dwóch mężczyzn

04.08.2019 15:28
Patrol saperski
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Eksplozja niewybuchu w miejscowości Czarnowo w powiecie ostrołęckim. Zginęło dwóch mężczyzn, ktorzy najprawdopodobniej próbowali rozbroić niewybuch. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do tragedii doszło w niedzielę, 4 sierpnia, koło godziny 13 na jednej z posesji w Czarnowie (gmina Goworowo, pow. Ostrołęcki). - Policyjni pirotechnicy z Komendy Miejskiej w Ostrołęckiej ustalili, że doszło do eksplozji, prawdopodobnie, niewybuchu - powiedział PAP asp. Krzysztof Kolator z KPM w Ostrołęce.

Dwóch mężczyzn, 29-latek i 35-latek przywieźli do jednego z pomieszczeń gospodarczych niewybuch. Ładunek eksplodował w wyniku czego obaj mężczyźni ponieśli śmierć.

Eksplozja niewybuchu w Czarnowie 

Posesja znajduje się na terenie wiejskim, wśród pól i łąk dlatego nie było konieczności ewakuacji mieszkańców tej miejscowości.

Zabezpieczyliśmy to miejsce z udziałem policji z Czerwina, strażaków z PSP w Ostrołęce oraz OSP w Goworowie. Wyznaczyliśmy strefę 500 metrów wokół posesji 

asp. Krzysztof Kolator z KPM w Ostrołęce

O zdarzeniu zostali powiadomieni również pirotechnicy z komendy stołecznej policji oraz wojskowi pirotechnicy z patrolu rozminowania w Orzyszu. - To miejsce zostanie sprawdzone pod kątem innych materiałów niebezpiecznych. Dalsze czynności będą prowadzone pod nadzorem prokuratury - podkreślił rzecznik KMP w Ostrołęce.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP