Zamknij

Eksplodował zbiornik w hucie. Dwie osoby w szpitalu

Redakcja
12.12.2018 14:05
Eksplodował zbiornik w hucie. Dwie osoby w szpitalu
fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER/East News

Dwie osoby trafiły do szpitala po tym, jak doszło do rozszczelnienia zbiornika wodnego w należącej do KGHM Polska Miedź S.A. Hucie Głogów. Na miejscu zdarzenia interweniowała między innymi straż pożarna.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło podczas wykonywania prac serwisowych. Eksplodował zbiornik wodny, w wyniku czego dwie osoby odniosły obrażenia. Dwóch mężczyzn w wieku 41 i 48 lat, w trakcie eksplozji byli przytomni – podał portal miedziowe.pl.

Zobacz także

Młodszy z nich trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy, jest ranny, ale jego stan jest jednocześnie stabilny. Niestety starszy mężczyzna musiał został poddany natychmiastowej operacji jamy brzusznej. Według informacji portalu miedziowe.pl jest w stanie ciężkim.

„Doszło do gwałtownego rozszczelnienia zbiornika”

Anna Osadczuk, pełniąca obowiązki Dyrektora Departamentu Komunikacji KGHM Polska Miedź S.A., powiedziała, że do wypadku doszło o godzinie 10.30 w jednej z fabryk Huty Głogów I.

Zobacz także

– Doszło do gwałtownego rozszczelnienia zbiornika wodnego podczas robót technicznych przy zbiorniku kondensatu, który jest elementem instalacji fabryki siarczanu niklawego – powiedziała Osadczuk.

Zobacz także

Osadczuk poinformowała, że awaria zbiornika wodnego nie miała wpływu na pracę Huty Głogów. 

Zbiornik, w którym doszło do eksplozji, ma 60 metrów sześciennych objętości, w środku nie było wody.

RadioZET/miedziowe.pl/PAP