Zamknij

"Mózg" afery FOZZ jest już w Polsce

Redakcja
08.09.2018 13:52
"Mózg" afery FOZZ jest już w Polsce

Samolot z D. Przywieczerskim, skazanym w 2005 r. w aferze FOZZ na więzienie i poszukiwanym listem gończym, wylądował na lotnisku w Warszawie - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł zbliżonych do sprawy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O godz. 13.15 wylądował samolot z przywiezionym przez polskich policjantów Dariuszem Przywieczerskim na pokładzie; rozpoczęła się procedura związana z ostatecznym ulokowaniem go w polskim zakładzie karnym - poinformował w sobotę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Zobacz także

"Pan Dariusz Przywieczerski mówił o sobie, że jest Napoleonem polskiego biznesu. Dziś ma więc swoje Waterloo - dziś o godz. 13.15 wylądował samolot ze Stanów Zjednoczonych, z przywiezionym na pokładzie przez polskich policjantów skazanym Przywieczerskim, który ukrywał się przed polskim wymiarem sprawiedliwości" - poinformował w sobotę Ziobro.

Jak dodał, rozpoczęła się procedura związana z ostatecznym ulokowaniem Przywieczerskiego w polskim zakładzie karnym.

Szef MS przypomniał, że Przywieczerski został skazany, jako jeden z odpowiedzialnych za "gigantyczną aferę" związaną z FOZZ. "Była to afera, którą niektórzy nazywają matką polskich afer, aferę, która doprowadziła do wyprowadzenia gigantycznych pieniędzy na szkodę polskiego Skarbu Państwa - szacuje się, że mogło to być od dwóch do nawet ośmiu miliardów dolarów" - podkreślił Ziobro.

RadioZET.pl/PAP/BM