Zamknij

Ekstradycja wraca do telewizji. TVP dostosuje klasyczny serial do wymogów XXI wieku

Redakcja
28.04.2018 18:46
Ekstradycja
fot. TVP

Klasyczny polski serial sensacyjny "Ekstradycja" był hitem w połowie lat 90. Losy postaci granej przez Marka Kondrata śledzili niemal wszyscy Polacy. Teraz Telewizja Polska przypomni tę produkcję nowemu pokoleniu.

- W TVP HD będzie miał swoją premierę telewizyjną zrekonstruowany cyfrowo serial sensacyjny „Ekstradycja” w reżyserii Wojciecha Wójcika, z Markiem Kondratem w roli komisarza Olgierda Halskiego - poinformowało centrum prasowe TVP.

„Ekstradycja” to jeden z najważniejszych seriali sensacyjnych, które powstały w latach transformacji, świetnie ukazuje realia lat 90, pracę policjantów w nowej rzeczywistości, w której jak grzyby po deszczu pojawiają się handlarze narkotyków i zwalczające się nawzajem gangi. Głównym bohaterem jest komisarz Halski - gliniarz, który tropiąc bezprawie, naraża się wszystkim wokół.
Na własną rękę ściga gangsterów, mafię rosyjską, skorumpowanych urzędników i swoich kolegów po fachu, którzy szukając zemsty zagrażają jemu i jego najbliższym. Życie prywatne Halskiego nie jest usłane różami, jest po rozwodzie i chcąc zapomnieć o problemach osobistych często zagląda do kieliszka. Obok Marka Kondrata w serialu wystąpili Witold Dębicki jako przełożony i przyjaciel Halskiego, Krzysztof Kolberger w roli szefa UOP-u oraz Małgorzata Pieczyńska jako siostra komisarza. Warto odnotować kolejny, obok „Pułkownika Kwiatkowskiego”, miłosny duet Kondrat – Dancewicz.
„Ekstradycja” powstawała w latach 1995 – 1999 i składa się z trzech serii. W pierwszej kolejności widzowie TVP HD zobaczą pierwszą serię składającą się z sześciu odcinków. Obecnie trwa rekonstrukcja drugiego sezonu, który będzie gotowy jesienią br.

To też cię zainteresuje:

 Tak wyglądał internet w serialu „Ekstradycja” w 1998 roku [WIDEO]

RadioZET.pl/TVP/maal