Zamknij

Oblał partnerkę łatwopalną cieczą i podpalił. Okrutnik z Elbląga oskarżony

12.05.2021 11:41
Elbląg. Oblał benzyną i podpalił dziewczynę
fot. Damian Klamka, East News

31-latek z Elbląga oblał cieczą łatwopalną i podpalił swoją trzy lata młodszą partnerkę. Kobieta przeżyła dzięki opamiętaniu i szybkiej reakcji sprawcy. Śledczy oskarżyli go o usiłowanie zabójstwa partnerki. Akt oskarżenia trafił już do sądu.

Do koszmaru doszło w październiku ubiegłego roku w samochodzie na jednym z osiedli w Elblągu. Michał Z. najpierw skrępował taśmą swoją 28-letnią partnerkę, oblał ją rozpuszczalnikiem do farb, a następnie podpalił.

Gdy zobaczył, jak kobieta płonie oprzytomniał, zaczął gasić na niej ogień. Wezwał też pomoc. 31-letni mieszkaniec Elbląga został oskarżony o usiłowanie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem swojej 28-letniej partnerki.

Elbląg: Oblał benzyną i podpalił partnerkę. Okrutnikowi grozi mu dożywocie

Akt oskarżenia w tej sprawie Prokuratura Okręgowa w Elblągu przesłała już do miejscowego sądu okręgowego. Rzecznik PO w Elblągu Sławomir Karmowski przekazał w środę, że za wskazany zarzut mężczyźnie grozi dożywotnie więzienie.

Kobieta przeżyła, ale wskutek podpalenia doznała bardzo rozległych oparzeń III i IV stopnia klatki piersiowej. "Miała 35 proc. poparzonego ciała" - wyjaśnił prokurator.

Para znała się 5 miesięcy przed tragicznym zdarzeniem. Pomieszkiwali w samochodzie na parkingu. Oskarżony, który w przeszłości był wielokrotnie karany, jako motyw swojego działania wskazał "kwestie uczuciowe" - podał prokurator. 31-letni mężczyzna czeka na proces w areszcie.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku 

RadioZET.pl/PAP