Zamknij

Żołnierz z dywizji NATO zakażony koronawirusem. Brytyjczyk trafił do szpitala

16.03.2020 12:05
NATO
fot. Wojciech Stróżyk/Reporter

Brytyjski żołnierz z dowództwa dywizji NATO stacjonujący w Elblągu jest zakażony koronawirusem - dowiedziało się Radia ZET. Mężczyzna przebywa obecnie w szpitalu w Ostródzie, jego stan określany jest jako dobry. 

Zobacz także

O sprawie poinformował na Twitterze trójmiejski reporter Radia ZET Maciej Bąk. Zakażony żołnierz to członek dowództwa dywizji NATO w Elblągu.

"Brytyjczyk jest jedną z pięciu osób, które są teraz w szpitalu zakaźnym w Ostródzie. Jego stan jest dobry. Dowództwo dywizji poddało kwarantannie osoby, które miały z nim bezpośredni kontakt" - pisze Bąk.

Zobacz także

Kwarantanną objęto m.in. rodziny wojskowych. Część osób znajduje się natomiast pod nadzorem epidemiologicznym. 

Koronawirus w Polsce i na świecie

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r.

Zobacz także

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek o 25 kolejnych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Łącznie zanotowano ich w naszym kraju 150, z czego trzy osoby zmarły. W związku z tym odwołano wszystkie zaplanowane imprezy masowe (sportowe, kulturalne, rozrywkowe), zamknięto lokale gastronomiczne, kina, muzea, teatry, placówki edukacyjne oraz ograniczono działalność galerii handlowych.

Koronawirus w Polsce – najnowsze dane, co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/Twitter/PAP