Elbląg: Chciał okraść... jajkomat. Zatrzymała go policja, grozi mu więzienie

Redakcja
29.05.2019 12:49
Elbląg: Chciał okraść... jajkomat. Zatrzymała go policja, grozi mu więzienie
fot. EAST NEWS

Do nietypowej próby kradzieży doszło dziś w Elblągu. 34-letni mieszkaniec miasta próbował ukraść pieniądze z maszyny... wydającej jajka. Sprawca odpowie za swoje czyny. Grozi mu więzienie.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Maszyna stoi w pasażu handlowym przy ul. Hetmańskiej. Działa podobnie jak automat na napoje, słodycze, czy kawę – po uiszczeniu opłaty wydaje opakowane jajka.

Na ten moment nie wiadomo, czy po próbie kradzieży jajka zostały stłuczone. Policji próbowała skontaktować się z właścicielem urządzenia. Mężczyzna liczył, że rozkręci jajkomat kombinerkami. Zabezpieczenie maszyny okazało się wystarczające.

34-latek próbował ukraść pieniądze zgromadzone w tym urządzeniu. Miał przy sobie kombinerki, którymi próbował włamać się do jajkomatu, ale mu się to nie udało. Ze złości zaczął kopać w jajkomat.

Krzysztof Nowacki, oficer prasowy elbląskiej policji

Mieszkańcy usłyszeli, jak złodziej niszczy maszynę. Po ich interwencji na miejsce przyjechała policja. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę dwie ulice dalej. Nie zaprzeczał, że chciał ukraść pieniądze z jajkomatu.

Zobacz także

Sprawca odpowie za usiłowanie włamania. Grozi mu od roku do 10 lat więzienia.

Elbląg uchodzi za miasto specjalizujące się w nietypowych automatach. Funkcjonują tutaj ponadto mlekomaty, a nawet robakomaty (wydają robaki-przynęty dla wędkarzy).

RadioZET.pl/PAP