Zamknij

Szalona jazda 39-latki. W ciągu kilku minut uzbierała 25 punktów karnych

Redakcja
15.11.2018 16:17
Szalona jazda 39-latki. W ciągu kilku minut uzbierała 25 punktów karnych
fot. KMP Elbląg

Elbląska policja zatrzymała 39-letnią kobietę, która jadąc w obszarze zabudowanym, przekroczyła dozwoloną prędkość, wyprzedzała niebezpiecznie inne pojazdy oraz przejeżdżała linie ciągłe. Za szereg wykroczeń kobieta „zebrała” jednorazowo 25 punktów karnych i została ukarana mandatem w wysokości 1300 zł.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

39-letnia kobieta została zatrzymana w środę przez policyjny patrol ruchu drogowego z Elbląga.

Policyjny patrol z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu zauważył Hondę CR-V jadącą z nadmierną prędkością i wyprzedzającą inne pojazdy w sposób niebezpieczny. Kierująca tym pojazdem została nagrana wideorejestratorem w momencie, gdy wyprzedzała inne auto na skrzyżowaniu oraz przejściu dla pieszych, przejeżdżała linie ciągłe na jezdni oraz jechała przez obszar zabudowany z prędkością 117 km/h – w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 50 km/h.

Policjanci zatrzymali ją do kontroli. Od siedzącej za kierownicą 39-latki usłyszeli, że „spieszy się na ważne spotkanie” i stąd nadmierna prędkość.

Zobacz także

Spotkanie z policjantami zakończyło się dla niej „zebraniem” łącznej liczby 25 punktów karnych oraz mandatami karnymi w wysokości łącznie 1300 złotych za popełnione wykroczenia drogowe. 39-latce zatrzymano także prawo jazdy za rażące przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Kobieta była trzeźwa – podała elbląska policja.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: 

RadioZET.pl/PAP/DG