Zamknij

Ksiądz oddał całą tacę na WOŚP. Teraz prosi: Jurek, miałeś grać do końca świata

Redakcja
18.01.2019 14:52
ks. klaban elbląg wośp
fot. Facebook.com/WOŚP Elbląg

Ksiądz Kazimierz Klaban z Elbląga przekazał w dniu 27. finału WOŚP całą zawartość tacy do puszek wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po zabójstwie prezydenta Gdańska i związanej z tym decyzji Jurka Owsiaka o rezygnacji ze swojego stanowiska w WOŚP apeluje: „Jurek, miałeś grać do końca świata i jeden dzień dłużej”.

„Bez ciebie to już nie będzie ta sama orkiestra” – zwraca się do Owsiaka na łamach „Super Expressu” ksiądz Klaban, proboszcz Kościoła Polskokatolickiego pw. Dobrego Pasterza w Elblągu.

Ksiądz Kazimierz Klaban 13 stycznia, w dniu finału WOŚP, wszystkie pieniądze zebrane podczas niedzielnej mszy oddał wolontariuszom. Na oczach parafian przesypał zawartość tacy do ich puszek. Orkiestrę, razem z parafianami, wsparł po raz drugi. – Proszę, Jurku, zostań na jej czele, tak jak mówiłeś: „do końca świata i o jeden dzień dłużej” – mówi.

Zobacz także

– Uważam, że tylko człowiek z taką charyzmą jest w stanie stać na czele WOŚP. To właśnie od niego wszystko się zaczęło, nie rozumiem tak wielkiej fali hejtu, jaka przelewa się w internecie. Za tym, żeby Jurek Owsiak pozostał na czele WOŚP, podpisuję się obiema rękami – dodał ks. Klaban.

Jerzy Owsiak zrezygnował z funkcji szefa Fundacji WOŚP w poniedziałek, po informacji o śmierci zaatakowanego podczas „Światełka do nieba” prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

Zobacz także

– To tragiczna sytuacja związana z WOŚP i taka już pozostanie. Życie zostało stracone podczas najpiękniejszego dnia, jakim jest finał. Osobiście składam rezygnację z funkcji szefa fundacji, czyli z prezesa zarządu WOŚP – poinformował podczas konferencji prasowej Jerzy Owsiak.

Po decyzji Owsiaka w sieci rozpoczęła się spontaniczna akcja „Murem za Owsiakiem”. Do apelu o powrót do fundacji przyłączają się też gwiazdy, a także rodzina zmarłego w poniedziałek Pawła Adamowicza.

Zobacz także

RadioZET.pl/Super Express/MK