Zamknij

Matka podała 9-miesięcznemu dziecku narkotyki? Do szpitala trafiło z drgawkami

17.01.2020 18:30

Elbląska prokuratura zarzuciła matce 9-miesięcznego dziecka narażenie go na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia poprzez podanie mu substancji psychotropowych. Kobieta została tymczasowo aresztowana.

podała dziecku narkotyki
fot. Shutterstock

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O wszczęciu śledztwa w tej sprawie poinformowała PAP w piątek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Elblągu Iwona Piotrowska. Jak ujawniła, przed kilku dniami pogotowie przywiozło do miejscowego szpitala 9-miesięcznego chłopca z drgawkami.

Dziecku, które było w ciężkim stanie, udzielono natychmiastowej pomocy. Szpital zawiadomił o sprawie prokuraturę, ponieważ lekarze podejrzewali, że doszło do zatrucia przez podanie tzw. substancji niedozwolonych. Badania potwierdziły obecność tych substancji w organizmie niemowlęcia.

Zobacz także

Pytana, o jakie narkotyki chodzi, rzeczniczka prokuratury odpowiedziała: "możemy mówić o ecstasy, amfetaminie, mefedronie".

Zobacz także

Jak przyznała w rozmowie z PAP, elbląscy śledczy nie mieli wcześniej do czynienia z takim zdarzeniem. "Dla nas jest to również szokujące, ponieważ mieliśmy co prawda przypadki udzielania małoletnim środków odurzających i psychotropowych, ale tak młodego pokrzywdzonego sobie nie przypominam" - mówiła prokurator Piotrowska.

Zobacz także

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Elblągu. Za takie przestępstwo grozi do ośmiu lat więzienia.

Stan zdrowia dziecka jest już lepszy, ale nadal jest ono w szpitalu

Śledczy nie ujawniają szczegółów postępowania, ani tego w jakich okolicznościach miało dojść do podania niemowlakowi narkotyków. Wiadomo jedynie, że kobieta nie przyznała się do winy. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec niej tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące. Postanowienie w tej sprawie jest jeszcze nieprawomocne.

Zobacz także

Prokuratura podała też, że stan zdrowia dziecka jest już lepszy, ale nadal jest ono w szpitalu.

Jednocześnie prokurator skierował do wydziału rodzinnego i nieletnich Sądu Rejonowego w Elblągu wniosek o "wgląd w sytuację rodzinną podejrzanej i o podjęcie działań opiekuńczych wobec dziecka aktualnie przebywającego w szpitalu".

RadioZET.pl/PAP