Zamknij

Elegancja na prezydenckim szczeblu. Andrzej Duda ''przepuszcza'' Macierewicza w drzwiach [WIDEO]

Redakcja
01.04.2017 10:19

W piątek w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego doszło do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z ministrem Antonim Macierewiczem. Wchodząc do jednej z sal BBN, prezydent i szef MON nie szczędzili sobie uprzejmości. - Gość w dom - powiedział prezydent, nakłaniając ministra, by wszedł jako pierwszy.

DUDA
fot. KPRP

Zabawny moment kurtuazji zarejestrował i opublikował na swoim Twitterowym profilu Marcin Kędryna z Kancelarii Prezydenta. Na słowa ''Gość w dom'', inny z uczestników spotkania dodał: ''Bóg w dom''.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Antoni Macierewicz szybko podchwycił sentencje i dopowiedział: ''masło do kredensu'', co jest przeróbką staropolskiego powiedzenia.

Spotkanie Duda-Macierewicz

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że jest zadowolony ze spotkania z ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem. Dodał, że rozmawiał z nim m.in. o wakatach na stanowiskach attaches wojskowych i - jak zaznaczył - "sprawa ta jest obecnie realizowana".

- Mam nadzieję, że wszystkie te zadania, które są w tej chwili przed Ministerstwem Obrony Narodowej, ministrem Macierewiczem, które są związane z modernizacją polskiej armii, które są związane ze współpracą sojuszniczą, będą realizowane w sposób sprawny - dodał.

RadioZET.pl/PAP/DG