Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Elektroniczna księga kondolencyjna dedykowana Pawłowi Adamowiczowi

17.01.2019 13:17
xxx wiadomosci

Gdańsk zamieścił w internecie elektroniczną księgę kondolencyjną poświęconą zmarłemu tragicznie prezydentowi miasta, Pawłowi Adamowiczowi. Swoje wpisy zamieściło tam ponad 5 tysięcy osób.

Elektroniczna księga kondolencyjna dedykowana Pawłowi Adamowiczowi fot. WOJCIECH STRÓŻYK/REPORTER/EAST NEWS

„W tym miejscu można dokonać internetowego wpisu do Księgi Kondolencyjnej poświęconej pamięci Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Księga będzie otwarta do poniedziałku 21 stycznia, do wieczora. Wszystkie wpisy zostaną zarchiwizowane na równi z wpisami w księgach tradycyjnych. Księgi kondolencyjne są wyłożone także w Urzędzie Miejskim (od godz 8.00 do 20.00, do piątku włącznie) oraz w Europejskim Centrum Solidarności (od godz. 10.00 do 18.00, do niedzieli włącznie)” – napisano w komunikacie na stronie.

ksiegaost

„To olbrzymia strata dla rodziny i miasta”

Do księgi wpisują się ludzie z Gdańska i z innych miast. „Umarło Wielkie Serce .To olbrzymia strata dla rodziny i miasta. Spoczywaj w pokoju i czuwaj z góry nad nami” – napisała między innymi pani Magdalena.

„Jest Pan wzorem do naśladowania Jest Pan autorytetem. Śmierć Pana Prezydencie obudzi w narodzie potrzebę zgody i jedności. Chwała Panu” – czytamy we wpisie pani Bogumiły Hubert.

Jak z kolei podkreśla pani Luiza: „Panie Prezydencie, niech Pan spoczywa w pokoju. Wielki żal mamy w sercach, jest Pan teraz w dobrych rękach, Boga rękach, w miejscu gdzie nienawiść nie ma miejsca”.

Można przeczytać tam jeszcze wiele innych poruszających i emocjonalnych życzeń.  Miasto Gdańsk zachęca do samodzielnego wpisywania się. Można to zrobić tutaj.

RadioZET/gdansk.pl/JZ

Oceń