Zamknij

Elektroniczna księga kondolencyjna dedykowana Pawłowi Adamowiczowi

Redakcja
17.01.2019 13:17
Elektroniczna księga kondolencyjna dedykowana Pawłowi Adamowiczowi
fot. WOJCIECH STRÓŻYK/REPORTER/EAST NEWS

Gdańsk zamieścił w internecie elektroniczną księgę kondolencyjną poświęconą zmarłemu tragicznie prezydentowi miasta, Pawłowi Adamowiczowi. Swoje wpisy zamieściło tam ponad 5 tysięcy osób.

„W tym miejscu można dokonać internetowego wpisu do Księgi Kondolencyjnej poświęconej pamięci Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Księga będzie otwarta do poniedziałku 21 stycznia, do wieczora. Wszystkie wpisy zostaną zarchiwizowane na równi z wpisami w księgach tradycyjnych. Księgi kondolencyjne są wyłożone także w Urzędzie Miejskim (od godz 8.00 do 20.00, do piątku włącznie) oraz w Europejskim Centrum Solidarności (od godz. 10.00 do 18.00, do niedzieli włącznie)” – napisano w komunikacie na stronie.

ksiegaost

„To olbrzymia strata dla rodziny i miasta”

Do księgi wpisują się ludzie z Gdańska i z innych miast. „Umarło Wielkie Serce .To olbrzymia strata dla rodziny i miasta. Spoczywaj w pokoju i czuwaj z góry nad nami” – napisała między innymi pani Magdalena.

Zobacz także

„Jest Pan wzorem do naśladowania Jest Pan autorytetem. Śmierć Pana Prezydencie obudzi w narodzie potrzebę zgody i jedności. Chwała Panu” – czytamy we wpisie pani Bogumiły Hubert.

Zobacz także

Jak z kolei podkreśla pani Luiza: „Panie Prezydencie, niech Pan spoczywa w pokoju. Wielki żal mamy w sercach, jest Pan teraz w dobrych rękach, Boga rękach, w miejscu gdzie nienawiść nie ma miejsca”.

Zobacz także

Można przeczytać tam jeszcze wiele innych poruszających i emocjonalnych życzeń.  Miasto Gdańsk zachęca do samodzielnego wpisywania się. Można to zrobić tutaj.

RadioZET/gdansk.pl/JZ