Zamknij

Czterolatek za kierownicą ciągnika. Nieodpowiedzialne zachowanie dziadka

16.05.2022 13:16
4-latek za kierownicą ciągnika (zdjęcie ilustracyjne)
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER/EastNews

Czteroletni chłopiec siedział za kierownicą ciągnika zatrzymanego do kontroli przez funkcjonariuszy drogówki w okolicach Ełku na Mazurach - poinformowała w poniedziałek policja. W prowadzeniu pojazdu pomagał mu dziadek, który sam nie miał do tego uprawnień.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na drodze publicznej w gminie Ełk. Policjanci zatrzymali do kontroli ciągnik rolniczy. Ich uwagę zwróciły dwie dorosłe osoby podróżujące na błotniku.

- Na fotelu kierowcy znajdowało się małe dziecko, jak się okazało czterolatek. Na błotnikach po obu stronach siedzieli babcia i dziadek chłopca. Policjanci przerwali tę niebezpieczną jazdę - powiedziała PAP sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz z ełckiej policji.

Ełk: Dziecko prowadziło ciągnik

W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili, że to dziadek umożliwił wnukowi kierowanie pojazdem. Pomagał chłopcu prowadzić ciągnik, chociaż sam nie miał uprawnień do kierowania.

- Ciągnik nie był dopuszczony do ruchu. Ponadto w pojeździe zamontowana była tablica rejestracyjna od samochodu ciężarowego - przekazała policjantka. Jak dodała, babcia i dziadek czterolatka byli trzeźwi.

Policja będzie prowadzić postępowanie dotyczące popełnienia przez właściciela ciągnika wykroczenia, które polegało na dopuszczeniu do prowadzenia pojazdu osoby niemającej wymaganych uprawnień. Prawdopodobnie sprawa trafi też do sądu rodzinnego, który oceni, czy dorośli właściwie wywiązali się z obowiązku sprawowania opieki nad dzieckiem.

RadioZET.pl/PAP, Marcin Boguszewski

C