Zamknij

Polka przeżyła uderzenie pioruna. ''Miałam dużo szczęścia''

Redakcja
05.08.2018 15:36
Piorun
fot. Pixabay

Anna Romańska z Olsztyna przeżyła uderzenie pioruna. Kobieta jest pewna, że otrzymała drugie życie. - Zastanawiam się jak je na nowo rozpocząć - mówi w rozmowie z portalem Fakt24.pl.  

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do tragicznego zdarzenia doszło w Ełku. Kobieta wraz z dwuletnią córką spacerowała w trakcie weekendowego wypoczynku nad brzegiem jeziora. W pewnym momencie nad mazurską miejscowością rozpętała się burza. 

Jak relacjonuje 37-latka, z całej dramatycznej sytuacji pamięta tylko huk i straszny pisk w głowie. Kobieta nie była świadoma, że została rażona piorunem. Moment uderzenia zauważyła grupa studentek Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Warszawskiego, które rozpoczęły reanimację 37-latki. 

- Byłam już jedną nogą po drugiej stronie, pojawił się stan błogości, ale ciągle słyszałam krzyk mojej córki wołającą mnie, to ona nie pozwoliła mi odejść. Miałam dużo szczęścia... - mówi w rozmowie z ''Faktem''. 

Zobacz także

Chirurg z Wojskowego Szpitala Klinicznego w Ełku Jarosław Witkowski przyznaje, że w swojej karierze nie spotkał się z takim przypadkiem. - To wydarzenie możemy tylko rozpatrywać w kategorii cudu - dodaje. 

Jak zachować się w trakcie burzy? 

Nie powinno się wychodzić z domu bez konieczności. Należy również unikać otwartych przestrzeni, nie stawać przed jedynym w okolicy drzewem czy masztem oraz unikać dotykania metalowych przedmiotów. Osoby prowadzące samochód powinny zjechać na parking z dala od drzew. W górach należy jak najszybciej zejść ze szczytu. Osoby pływające powinny natychmiast wyjść z wody i oddalić się od brzegu.

RadioZET.pl/Fakt/DG