Zamknij

Tragedia na Mazurach. Z jezior wyłowiono zwłoki dwóch osób

29.06.2022 08:12
Utonięcie dwóch mężczyzn
fot. OSP Woszczele

Dwóch mężczyzn utonęło w akwenach powiatu ełckiego (woj. warmińsko-mazurskie). 40–letni mężczyzna utonął w jeziorze w gminie Prostki, a 28-latek w jeziorze w Woszczelach – podał PAP w środę dyżurny warmińsko-mazurskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Do tragedii doszło we wtorek wieczorem w miejscowości Bogusze w gminie Prostki. Z tamtejszego jeziora wydobyto ciało 40-letniego wędkarza. 

Informację o zdarzeniu służby dostały we wtorek około godziny 16.00. Ciało mężczyzny z wody wydobyli strażacy.

Kolejne ofiary utonięć

Na miejscu oprócz miejscowych ratowników pracowała Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Giżycka. Kolejny tragiczny wypadek nad wodą wydarzył się w miejscowości Woszczele. Tam utonął 28-latek, który wypłynął na środek jeziora Sawinda Wielka.

Mężczyzny również szukali m.in. płetwonurkowie z Giżycka. Zgłoszenie o tragedii w Woszczelach służby otrzymały ok. godziny 22.00. Okoliczności tych śmierci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają ełccy policjanci.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Agnieszka Libudzka

C