Zamknij

Pijany zasnął na tafli jeziora. Policja: był wulgarny, agresywny

17.02.2021 16:45
Ełk
fot. Jezioro Ełckie/KPP Ełk

Policjanci i strażacy oraz ratownicy medyczni pospieszyli z pomocą pijanemu mężczyźnie, który zasnął na tafli Jeziora Ełckiego (woj. warmińsko-mazurskie). Był agresywny wobec niosących mu pomoc, więc zatrzymano go do wytrzeźwienia - poinformowała policja.

Ełk. Policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na tafli jeziora Ełckiego (woj. warmińsko-mazurskie). Służby ratunkowe, obawiając się, że mężczyzna może zamarznąć, udzieliły mu pomocy.

Ełk. Pijany zasnął na tafli jeziora. Policja: był agresywny

"Strażacy bezpiecznie przetransportowali go na brzeg. Jednak mężczyzna był agresywny wobec osób, które ratowały mu życie i chciały mu pomóc" - podała na swojej stronie internetowej Komenda Powiatowa Policji w Ełku. Na brzegu okazało się, że mężczyzna nie wymaga hospitalizacji.

Był jednak pod wyraźnym działaniem alkoholu, miał problemy z utrzymaniem równowagi. Ponadto cały czas zachowywał się impulsywnie, był wulgarny, agresywny i utrudniał przeprowadzanie czynności służbowych. Nie reagował na polecenia do zachowania zgodnego z prawem. Dlatego policjanci dla jego bezpieczeństwa zatrzymali go w komendzie do wytrzeźwienia

KPP Ełk

W komunikacie zaznaczono, że mężczyzna nie był w stanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu. W związku z agresywnym zachowaniem wobec ratowników 30-latek stanie przed sądem.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/KPP Ełk