Zamknij

Ciało nastolatka w ośrodku wychowawczym. Prokuratura prowadzi śledztwo

09.07.2019 15:29
Ciało nastolatka w ośrodku wychowawczym. Prokuratura prowadzi śledztwo
fot. ADAM GUZ/REPORTER/East News

W poniedziałek na terenie jednej z placówek opiekuńczo-wychowawczych w Ełku znaleziono ciało nastoletniego chłopca. Tragiczne zdarzenie potwierdziła w rozmowie z Radiem ZET ełcka policja oraz Prokuratura Rejonowa w Ełku, która prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Zwłoki nastolatka znalazła jedna z osób pracujących w ełckim ośrodku, a następnie poinformowała o sprawie policję.

Zobacz także

Obecnie, ełcka Prokuratura Rejonowa prowadzi śledztwo z art. 151 Kodeksu Karnego - dotyczącego namowy do samobójstwa i udzielenia pomocy - który mówi o tym, że „kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5’.

Sekcja zwłok we wtorek

Jak przekazała w rozmowie z Radiem ZET zastępca Prokuratora Rejonowego w Ełku, Beata Marchel, prokuratura na razie nie udziela szczegółowych informacji na ten temat. Poinformowała też , że najprawdopodobniej dziś zostanie przeprowadzona sekcja zwłok nastolatka, która ma wyjaśnić bezpośrednią przyczynę jego śmierci.

Zobacz także

Jak również podała Beata Marchel, w sprawie zostaną przesłuchani pracownicy placówki opiekuńczej oraz członkowie rodziny zmarłego chłopca.  

Zobacz także

RadioZET.pl/Radio Olsztyn/wp.pl/olsztyn.wyborcza.pl