Zamknij

Ciężarówka zmiażdżyła osobówkę w Elżbietowie. 5 osób zginęło, w tym 3 dzieci

29.06.2021 13:57

Do wypadku doszło we wtorek około godz. 12.30 w miejscowości Elżbietów w powiecie sochaczewskim. - Zderzył się samochód osobowy z ciężarówką. Na miejscu zginęło 5 osób,  w tym troje dzieci - przekazał oficer Prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie st. kpt. Rafał Krupa.

Wypadek w Elżbietowie
fot. PAP/Paweł Supernak

Wypadek zdarzył się w podwarszawskim Elżbietowie. Zginęło pięć osób, w tym troje dzieci. Wszystkie ofiary śmiertelne były pasażerami samochodu osobowego. - Podjęto resuscytację krążeniowo-oddechową u jednego z dzieci, niestety nie przyniosła ona efektu - powiedział Krupa portalowi tusochaczew.pl. Strażak dodał, że kierowcy ciężarówki nic się nie stało. 

Mł. asp. Aleksandra Calik z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu przekazała, że badanie przeprowadzone na miejscu wykazało, że kierowca ciężarówki był trzeźwy. Jednak, jak zaznacza policjantka, "od obydwu kierujących została pobrana krew do badań".

Policja nie potwierdza czy osobówką jechała rodzina. "Dzieci były małe, w wieku szkolnym" - dodała Calik. Jak dowiedział się nieoficjalnie PAP, dzieci, które zginęły w wypadku miały od 4 do 14 lat.

Elżbietów. Tragiczny wypadek pod Sochaczewem. Nie żyje pięć osób, w tym troje dzieci

Policja wstępnie ustaliła, że kierująca samochodem osobowym nie ustąpiła pierwszeństwa ciężarówce. - Doszło do zderzenia pojazdów. Niestety śmierć na miejscu poniosły wszystkie osoby podróżujące autem osobowym. Strażacy na miejscu wycinali te osoby z pojazdu, ponieważ zostały one zakleszczone - przekazała TVN Warszawa Aleksandra Calik.

Wypadek w Elżbietowie
fot. PAP/Paweł Supernak

Na miejscu pracują służby ratunkowe i policja. Strażacy zabezpieczyli zbiornik z paliwem w ciężarówce, z którego wypływało paliwo. W akcję zaangażowano też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Droga krajowa nr 11 na trasie Klęka-Jarocin w Elżbietowie jest zablokowana. Policjanci prowadzą czynności pod nadzorem prokuratora, aby ustalić przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

RadioZET.pl/PAP/tusochaczew.pl/TVN Warszawa/oprac. AK