Zamknij

Emmanuel Macron przyjedzie do Polski. MSZ: zrobiono dziś istotny krok

Redakcja
28.01.2019 20:14

Minister ds. europejskich Francji potwierdziła w poniedziałek, że jeszcze w pierwszej połowie tego roku do Polski przyjedzie prezydent Francji Emmanuel Macron. Zdaniem wiceministra spraw zagranicznych Konrada Szymańskiego, zrobiono dziś ważny krok, by potencjalne wizyty nie miały wyłącznie „dekoracyjnego charakteru”.

Macron
fot. PAP/EPA/MOHAMED HOSSAM

"W pierwszej połowie roku prezydent Francji Emmanuel Macron złoży wizytę w Polsce" - powiedziała w poniedziałek w Warszawie minister ds. europejskich Francji Nathalie Loiseau. Jak zaznaczyła, relacje polsko-francuskie obecnie nie spełniają oczekiwań tych narodów.

Loiseau i wiceminister spraw zagranicznych odpowiedzialny za sprawy unijne, Konrad Szymański, wzięli w poniedziałek udział w debacie na temat przyszłości Unii Europejskiej.

Zobacz także

Jak zaznaczyła francuska minister, jej pobyt w Warszawie ma na celu przygotowanie wizyty prezydenta Emmanuela Macrona w Polsce, który - jak mówiła - "przybędzie do Polski w pierwszej połowie tego roku".

Loiseau  podkreśliła, że Polskę i Francję łączą wspólne dzieje i przyjaźń. Przypomniała jednocześnie, że w tym roku przypada setna rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych między naszymi krajami. Zdaniem Szymańskiego zrobiono dziś „istotny krok”, by relacje i potencjalne wizyty nie miały wyłącznie „dekoracyjnego charakteru”.

RadioZET.pl/PAP/MK