Emocje w Sejmie. Poseł PiS wyjął pieluchę podczas dyskusji o sądach

Redakcja
22.11.2017 21:56
Emocje w Sejmie. Poseł PiS wyjął pieluchę podczas dyskusji o sądach
fot. screen

Debata w Sejmie nad prezydenckim projektem o Sądzie Najwyższym przyniosła wiele emocji. Do historii przejdzie Piotr Kaleta z PiS, który w pewnym momencie, będąc na mównicy, wyjął pieluchę. Posłowie opozycji mówią o "niszczeniu Sądu Najwyższego".

Zagłosuj

Śledzisz debatę o SN i KRS?

Liczba głosów:

Żadnej ze stron w Sejmie nie podobała się debata o najważniejszych dla państwa sprawach. – W tej debacie przemawiało już prawie 70 osób i jaka to była debata. Wy powielacie słabe standardy. Pan poseł Szczerba często przychodzi z różnymi gadżetami. Dziś pokazał pan znów, że jest zwykłym szczeniakiem. Należy się panu prezent, niech się pan zgłosi do mnie w kuluarach. To jest pieluszka. Pan się zachowuje tak, by coś takiego nosić. Przepraszam za rozmiar, mniejszej nie było – komentował poseł Piotr Kaleta z PiS wyciągając pieluchę. – Proszę o spokój. Szanujcie się nawzajem, bo robi się nerwowo, a to dopiero początek wieczoru – upomniała Kaletę marszałek Sejmu, Kidawa-Błońska.

Pielucha i znicz

Pielucha nie była jedynym gadżetem przyniesionym przez posłów na obrady. Witold Zembaczyński z Nowoczesnej przyniósł znicz, twierdząc, że jest to symbol lipcowych protestów przeciwko zawłaszczaniu sądownictwa.

Emocje w Sejmie

Około godz. 21:30 skończyła się debata nad projektem ustawy o Sądzie Najwyższym. Jutro w bloku głosowań Sejm zdecyduje, czy trafi ona do dalszych prac. Na późny wieczór zaplanowana jest jeszcze dyskusja o KRS.

Tak wyglądał początek debaty:

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta.pl/PAP/strz