Zamknij

Empik odpowiada Magdalenie Ogórek. Mówiła o „ostracyzmie” wokół swojej książki

Redakcja
05.04.2018 11:27
Magdalena Ogorek
fot. East News

Magdalena Ogórek stwierdziła w jednym z wywiadów, że wokół jej książki „Lista Wächtera” panuje pewien „ostracyzm”. Zarzuty padły pod adresem m.in. sieci Empik. Firma skomentowała wypowiedź Ogórek. Jej książka „nie cieszy się dużym powodzeniem” wśród klientów. 

Magdalena Ogórek udzieliła wywiadu portalowi „Newseria Lifestyle”. W rozmowie podjęła temat swojej książki, wokół której — jej zdaniem — „panuje ostracyzm”. 

— To nie jest w sumie dla mnie niespodzianką, bo doskonale zdaję sobie sprawę z wartości tej książki, przepraszam za pewną nieskromność, ale wiem, co w tej książce jest zawarte — powiedziała.

Zobacz także

Magdalena Ogórek dodała, że „Lista Wächtera” jest „nie do zdobycia” w Empiku. Porównała dostępność swojej książki do pozycji Tomasza Piątka o Antonim Macierewiczu. 

— Można zdobyć książkę Tomasza Piątka o Antonim Macierewiczu, jest rozłożona, zawsze dwadzieścia sztuk leży, ale „Lista Wächtera” jest książką niedostępną. Czytelnicy sobie jednak radzą, znajdują ją — powiedziała Ogórek.

Wypowiedź Magdaleny Ogórek skomentowała rzeczniczka prasowa sieci Empik Monika Marianowicz. W rozmowie z portalem Wirtualne Media zaprzeczyła, jakoby sprzedaż i dystrybucja książki „Lista Wächtera” była w jakikolwiek sposób blokowana. 

— Książka Pani Magdaleny Ogórek „Lista Wächtera. Generał SS, który ograbił Kraków” jest do kupienia na empik.com z dostępnością 24h i można ją zamówić do odbioru w dowolnym salonie empik w Polsce. Ta pozycja nie cieszy się jednak dużym powodzeniem wśród klientów empik.com — dodała Marianowicz.

Książka „Lista Wächtera” autorstwa Magdaleny Ogórek dotyczy zaginięcia obrazu Pietera Bruegela „Walka karnawału z postem”.

RadioZET.pl/Wirtualne Media/KM