Oceń
Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku
W stanowisku przekazanym w środę PAP czytamy, że karta LGBT proponuje „szereg działań o charakterze promującym środowiska homoseksualne bądź inicjatyw stygmatyzujących w wymiarach społecznych osoby wyznające inny światopogląd lub religię”.
„Innymi słowy, chociaż zakłada przeciwdziałanie dyskryminacji, to jednak sprzyja dyskryminacji innych” – ocenili autorzy stanowiska.
Biskupi apelują o odrzucenie postanowień zawartych w karcie
Zdaniem biskupów projekt ten może „stać się programem deprawującym dzieci”.
„Biskupi wraz z rodzinami i środowiskami wyrażającymi sprzeciw wobec wspomnianej karty, je wspierają i przypominają, że zgodnie z Konstytucją RP każdy ma prawo żądać od organów władzy publicznej ochrony dziecka przed […] demoralizacją. Dlatego też apelują o wycofanie budzących wątpliwości etyczne i prawne rozwiązań zawartych w tak zwanej karcie LGBT” – czytamy w komunikacie.
RadioZET/PAP/JZ
Oceń artykuł