Europa wybrała Tuska. Twitter skomentował porażkę PiS

Redakcja
09.03.2017 19:21
Tusk
fot. PAP/EPA

Donald Tusk pozostanie na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej. Jak sukces byłego polskiego premiera skomentowało środowisko polityczne i dziennikarskie na Twitterze?

Pomimo sprzeciwu polskiej delegacji rządowej, Donald Tusk przez kolejne dwa i pół roku będzie zajmował stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej. Tuż po oficjalnym ogłoszeniu wyboru głos na Twitterze zabrał sam zainteresowany.

Zarówno politycy, komentatorzy i dziennikarze zgodnie przyznali, że wybór Tuska mimo sprzeciwu polskiego państwa jest srogą porażką dla polityki zagranicznej Prawa i Sprawiedliwości.

ZOBACZ KONIECZNIE: Pierwsza dama w nowym Uchu Prezesa [WIDEO]

''Będę pracował z wszystkimi''

Dziękuję za solidarność - mówił w czwartek do unijnych przywódców Donald Tusk tuż po wyborze na drugą kadencję przewodniczącego Rady Europejskiej. Deklarował przy tym, że będzie pracował z wszystkimi z nich bez żadnych wyjątków.

Przywódcy unijni oklaskami przywitali Tuska, którego na salę obrad zaraz po głosowaniu przyprowadził premier Malty Joseph Muscat. Szef maltańskiego rządu dziękował mu za pracę, którą wykonał w ciągu ostatnich 2,5 roku.

- Dziękuje za ten znak solidarności. Jak wiecie, solidarność była zawsze ważna w moim życiu, prywatnym i politycznym. Naprawdę wiem, ile ona znaczy - powiedział Tusk w krótkiej publicznej części posiedzenia Rady Europejskiej.

- Bedę pracował z wszystkimi z was, bez żadnego wyjątku - zadeklarował Tusk.

RadioZET.pl/PAP/DG