Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ewa Bugała wraca na antenę TVP. Dostała nowy program

23.07.2018 16:06
xxx wiadomosci

Ewa Bugała wraca na antenę Telewizji Polskiej. Prezes TVP Jacek Kurski zdradził w wywiadzie dla tygodnika „Sieci”, że dziennikarka poprowadzi program lifestyle'owy. 

Ewa Bugała wraca na antenę TVP. Dostała nowy program fot. Youtube screen

Ewa Bugała pracowała w TVP jako reporterka. Wielokrotnie zarzucano jej stronniczość i jawne sprzyjanie partii rządzącej. W marcu tego roku odeszła z TVP Info i została dyrektorką ds. komunikacji i rzecznikiem prasowym w PKN Orlen. Z tej funkcji zrezygnowała zaledwie po kilku dniach, gdyż po ujawnieniu tej informacji rozpętała się medialna burza i rozgorzała fala krytyki. Politycy opozycji porównywali jej awans do kariery Bartłomieja Misiewicza. 

– Spotkała mnie bezprecedensowa, brutalna fala hejtu i niesprawiedliwych ataków. Dlatego podjęłam decyzję o rezygnacji z pracy w PKN Orlen. Oczywiście rezygnuję też ze wszelkich przysługujących mi odpraw – tłumaczyła wówczas dziennikarka.

Ewa Bugała ostatecznie wróciła do TVP i zaczęła pracę w biurze prasowym. W ciągu kilku tygodni ma wrócić na antenę. Taką informację ujawnił Jacek Kurski. 

– Każdy ma prawo do drugiej szansy – stwierdził prezes TVP w rozmowie z Jackiem Karnowskim dla tygodnika „Sieci”. Dodał, że Bugała wróci do TVP, ale „już nie do dziennikarstwa politycznego”. 

RadioZET.pl/Sieci, Rzeczpospolita/KM

Oceń