Prokuratura wzywa Ewę Kopacz na przesłuchanie

Redakcja
30.05.2017 15:51
Prokuratura wzywa Ewę Kopacz na przesłuchanie
fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

Ewa Kopacz została wezwana na przesłuchanie w charakterze świadka. Sprawa dotyczy m.in. nieprzeprowadzenia sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej.

Na razie nie wiadomo, kiedy była premier i minister zdrowia miałaby zostać przesłuchana. Prokuratura Krajowa na razie nie ujawnia żadnych szczegółów odnośnie przeprowadzanych procedur.

W tej samej sprawie prokuratorzy wezwali na przesłuchanie w lipcu szefa Rady Europejskiej i byłego premiera Donalda Tuska, swoje zeznania złożył też były szef MSZ Radosław Sikorski.

Zobacz także

Chodzi o nieprawidłowości, jakie wypływają przy okazji ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej. Prokuratura Krajowa potwierdziła, że w trumnie byłego dowódcy Wojsk Specjalnych gen. Włodzimierza Potasińskiego znajdowały się szczątki trzech innych osób. Ponadto okazało się, że także w trumnie b. Dowódcy Operacyjnego Sił Zbrojnych, gen. Bronisława Kwiatkowskiego, znaleziono szczątki innych osób. Z kolei na początku roku podano informację, że zamienione zostały ciała b. szefa PKOl Piotra Nurowskiego i b. prezydenckiego ministra Mariusza Handzlika.

Zobacz także

Ekshumacje na nowo rozpoczęły się w połowie listopada 2016 r. Pierwszych ekshumowano Lecha i Marię Kaczyńskich. Prokuratorzy chcą do końca roku przeprowadzić jeszcze 31 ekshumacji.

RadioZET.pl/KM