Ewakuacja biur PSL po anonimie: „Gińcie lizod…cy Platformy"

Redakcja
29.01.2019 15:55
ewakuacja psl
fot. Twitter screen

We wtorek do biura PSL w Rzeszowie wysłano maila, informując o podłożeniu bomby w budynku. Ewakuowano również biura w innych miastach, między innymi w Warszawie.

O alarmie bombowym w siedzibie zarządu wojewódzkiego PSL przy Placu Ofiar Getta 2 w Rzeszowie poinformował poseł PSL Mieczysław Kasprzak. Maila z informacją o podłożeniu bomby odebrano o godzinie 10.23. „W waszym biurze wybuchnie bomba o 13! Gińcie lizod...cy Platformy” – brzmiała treść wiadomości.

Natychmiast wezwano służby, a z siedziby PSL i przyległych budynków ewakuowano 191 osób. Na miejscu pracowali policjanci, strażacy i pogotowie gazowe.

Zobacz także

Ewakuacja biur PSL w Warszawie i Białymstoku

Jak się okazało, podobny mail z groźbami pojawił się też na skrzynkach biur poselskich PSL w Białymstoku, Warszawie i Grójcu. Wszystkie okazały się fałszywym alarmem. „Albo jest to żart, albo ktoś celowo działa, by wywołać psychozę. W biurze na co dzień pracują dwie osoby, ale w budynku przy ul. Sienkiewicza działa również wiele innych firm, więc zagrożenie było na tyle poważne, że zdecydowaliśmy się natychmiast powiadomić policję” – mówi Stefan Krajewski, szef podlaskiego PSL.

Zaledwie kilka dni wcześniej alarmy bombowe ogłoszono w biurach Platformy Obywatelskiej. Maile z groźbami dotarły do biur PO w całym kraju.

Zobacz także

RadioZET.pl/rzeszow.wyborcza.pl/bia24.pl/MK