Zamknij

Ewakuacja centrum handlowego. Nieszczelna butla z gazem przyczyną pożaru

17.10.2019 13:43
Ewakuacja centrum handlowego. Nieszczelna butla z gazem przyczyną pożaru
fot. GERARD/REPORTER

Nieszczelna, 11-kilogramowa butla z gazem spowodowała pożar w chińskim lokalu gastronomicznym na warszawskim Powiślu  – informuje m.in. „Super Express”. Na miejscu pracuje sześć zastępów straży pożarnej. Z Centrum Handlowego „Arkada” ewakuowano 100 osób. Jedna jest ranna.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pożar wybuchł około godziny 12.30 na terenie Centrum Handlowego „Arkada”, przy moście Poniatowskiego. Ulatniający się z 11-kilogramowej butli gaz doprowadził do pojawienia się ognia.

Zobacz także

Z centrum handlowego ewakuowano 100 osób. W pożarze ucierpiał pracownik restauracji. Ma poparzone ręce i udzielana jest mu pomoc medyczna – przekazał „SE” dyżurny.

Utrudnienia w ruchu drogowym

Na miejscu zdarzenia działa obecnie sześć zastępów straży pożarnej. Jak wynika z informacji „SE”, płomienie zostały już opanowane, a teren, który objął pożar, jest obecnie zabezpieczany. Aleja 3 maja w tym miejscu wyłączona jest z ruchu drogowego.

Zobacz także

Na miejscu zdarzenia pracuje również policja.

Wybuch pożaru z powodu nieszczelnej butli gazowej

– W lokalu gastronomicznym przy alei 3 Maja na warszawskim Powiślu doszło do wybuchu gazu w lokalu gastronomicznym. Lekko poparzony został jeden z pracowników – poinformowała z kolei Polską Agencję Prasową warszawska straż pożarna.

Zobacz także

Jak przekazał  asp. sztab. Robert Dziubak z Komendy Miejskiej PSP w Warszawie, w lokalu gastronomicznym przy al. 3 Maja doszło do rozszczelnienia 11-kilogramowej butli gazowej, w wyniku czego doszło do „lekkiego wybuchu”.

 

RadioZET.pl/Super Express/PAP