Zamknij

Ewakuacja poczty w Rybniku. Znaleziono podejrzaną paczkę

Redakcja
07.11.2017 22:39
Ewakuacja poczty w Rybniku. Znaleziono podejrzaną paczkę
fot. Archiwum RadioZET.pl

Około 20 osób zostało ewakuowanych we wtorkowe popołudnie w centrum Rybnika. Powodem było znalezienie przez pracowników podejrzanej, niezaadresowanej paczki. Wewnątrz była koperta oznaczona symbolem materiału mogącego stwarzać zagrożenie biologiczne.

Tajemnicza koperta zostanie przebadana w laboratorium. – Koperta została zabezpieczona w taki sposób, by nie stwarzała zagrożenia. Następnie siłami Państwowej Straży Pożarnej zostanie przewieziona do laboratorium w Puławach, gdzie jej zwartość zostanie zbadana przez ekspertów – komentował rzecznik rybnickiej straży pożarnej mł. bryg. Bogusław Łabędzki.

Groźny materiał biologiczny

Jeśli okaże się, że symbol na kopercie oznaczony został w sposób prawidłowy, może oznaczać to, że wewnątrz znajduje się groźny materiał biologiczny. – Bezpośredni kontakt z podejrzaną kopertą miały cztery osoby. Wstępnie postanowiono, że trafią do szpitala zakaźnego na badania i obserwację. Kolejnych siedem osób, które miały pośredni kontakt z przesyłką, ma wrócić do domów, których jednak nie będą mogli opuszczać do czasu wyjaśnienia sytuacji – podaje PAP.

Ewakuacja 20 osób

Policjanci nie chcą zdradzać szczegółów całej akcji. Wiadomo, że sprawę zbadają teraz eksperci z laboratorium Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach.

RadioZET.pl/PAP/Nowiny.pl/strz