Łomża. Wielka ewuakuacja mieszkańców po znalezieniu niewybuchu

Redakcja
07.07.2018 17:48
Ewakuacja w Łomży. Znaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej
fot. KMP Łomża

Przy jednej z głównych ulic w Łomży (woj. podlaskie) znaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej. Ewakuowani zostali mieszkańcy kilku bloków, dwudziestu domów mieszkalnych, stację paliw i restaurację. Policjantom w akcji pomagali żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zobacz także

"Chodzi o mieszkańców bloków przy ulicy Słowackiego 3, 4, 5, 6, 7, 20, pobliskich domów jednorodzinnych oraz mieszkańców domów przy al. Legionów w promieniu 300 metrów od znaleziska. Ewakuowani są także pracownicy i klienci pobliskich stacji paliw, restauracji szybkiej obsługi i supermarketu" - informowała łomżyńska policja.

Po znalezieniu niewybuchu na terenie dawnej jednostki wojskowej miejsce akcji pracują policjanci, żołnierze wojsk Obrony Terytorialnej i strażacy, którzy pomagają w działaniach i zabezpieczają teren.

Według "Gazety Współczesnej" niewybuch to pocisk kalibru 150mm. Po godz. 18 w sobotę saperom z Orzysza udało się wyciągnąć niewybuch i umieścić go w specjalnym pojeździe przystosowanym do transportu niebezpiecznych ładunków.

Ewakuowani mieszkańcy wrócili do swoich mieszkań.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Gazeta Współczesna/PTD