Zamknij

Materiały wybuchowe w wieżowcu? Ewakuacja mieszkańców, uczniów i przedszkolaków

Magdalena Kulej
15.11.2019 09:29
Ewakuacja w Płocku
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

W Płocku funkcjonariusze CBŚP odkryli w piątek podejrzane substancje, które mogą być materiałami wybuchowymi. Trwa ich usuwanie. Na czas akcji ewakuowano mieszkańców bloku, a także dzieci i pracowników okolicznych szkół i przedszkoli.

W jednym z bloków przy ulicy Kossobudzkiego w Płocku mogą być niebezpieczne substancje. Taka informacja dotarła w piątek do CBŚP. Funkcjonariusze szybko ją potwierdzili. W sprawie zatrzymano jedną osobę.

Znalezione i zabezpieczone substancje oraz materiały są w tej chwili wynoszone. Za pomocą specjalistycznego sprzętu zostaną przewiezione w bezpieczne miejsce, gdzie zostaną poddane analizie

– powiedziała rzecznika CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że wśród znalezionych materiałów „mogą znajdować się substancje wybuchowe, dlatego też całość działań prowadzą policyjni pirotechnicy”.

W związku z akcją CBŚP ewakuowano mieszkańców 9-piętrowego bloku, w którym wykryto podejrzane substancje, a także pobliskie przedszkole i szkołę. W sumie budynki musiało opuścić 150 osób.

RadioZET.pl/PAP