Zamknij

Fakt: Będą weta prezydenta

Redakcja
29.11.2017 17:09
Fakt: Będą weta prezydenta
fot. Archiwum RadioZET.pl

„Fakt” podzielił się informacją, że przygotowywane w ostatnim czasie przez rząd, projekty zmian w sądownictwie zostaną zawetowane przez prezydenta Andrzeja Dudę. Dziennik powołuje się na zaufaną osobę, nie zdradzając jej personaliów.

- Jeśli prezydenckie projekty ustaw o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa wyjdą z parlamentu w takim kształcie, w jakim zostały zmienione podczas prac sejmowej komisji sprawiedliwości, prezydent Andrzej Duda ponownie zawetuje obie ustawy – miał powiedzieć „Faktowi” bliski współpracownik prezydenta.

Zagłosuj

Uważasz, że prezydent zawetuje projekty ustaw?

Liczba głosów:

Anonimowy informator "Faktu"

Zdaniem „Faktu”, z punktu widzenia prezydenta, prace nad reformą sądów to „atomowy atak ze strony PiS”. Zdaniem reporterów największego polskiego dziennika, Andrzej Duda zawetuje kolejny raz projekty ustaw zmieniających formę KRS i Sądu Najwyższego.

Zmiany w KRS

Podczas wtorkowych prac komisji ustalono, że kandydatów na członków KRS, poza 2 tys. obywateli i 25 sędziami, będzie mogło zmieniać też 25 prokuratorów. Oznacza to, że większość KRS będzie stanowiła grupa przedstawicieli resortu sprawiedliwości. To ma nie podobać się prezydentowi. – Prezydent doskonale zdaje sobie sprawę, że takie rozwiązania nie są wolą większości PiS, a jednego człowieka: ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. I na to nie będzie jego zgody – mówi rozmówca cytowany przez „Fakt”.

Zobacz także

RadioZET.pl/Fakt24.pl/strz